Divadelní festival Kutná Hora

Zaměření festivalu

DFKH se postupně vyvíjel od syrové přehlídky inovativních alternativních domácích souborů až k velké akci s mezinárodním rozměrem. Od samého počátku bylo cílem festivalu prezentovat současná autorská divadla se zaměřením na aktuální texty či autorské projekty reflektující současné palčivé společenské situace. Hlavní program sestává z vybraných nových produkcí české nezávislé scény z Prahy a regionů a také prezentaci scény evropské. Festival každý rok zprostředkuje veřejností inscenace převážně ze Střední a Východní a Jihovýchodní Evropy. Nedílnou součástí jsou v posledních letech také akce ze série Y Events, které se pohybují na hranici výtvarného a performativního umění. Kurátoři Y Events se věnovali například tématu rodičovství prostřednictvím vytvoření prototypu “parentsfriendly” zóny nebo o rok později tématu “gossiping”, které představili z genderového i mytologického hlediska. Program festivalu je každoročně doplněn o diskuze, koncerty a program pro děti.

Platforma pro rozvoj spolupráce

Festival je zároveň platformou pro pracovní setkání zaměřenou na rozvoj spolupráce jednotlivých aktérů a rozvoj a podporu nezávislého sektoru jako takového. Díky networkingovým setkáním DFKH iniciuje příležitosti pro spolupráci napříč sektorem v českém a mezinárodním měřítku. Rozšiřuje povědomí o neziskovém sektoru skrze setkání s veřejností, kdy každý rok probíhají tematické diskuse.


Praktické info

Festivalová místa

Městské Tylovo divadlo, Masarykova 128, Kutná Hora
https://www.divadlo-kutnahora.cz/

Kongresové centrum GASK, vstup z ulice Kremnická přes zahrady GASKu, Kutná Hora
https://gask.cz

Šapitó v parku pod Vlašským dvorem, Kutná Hora

Kaple Božího těla, Barborská 685, Kutná Hora
https://khfarnost.cz/cs/kaple-boziho-tela/

Bar Pod Schodama, Havlíčkovo náměstí 552, Kutná Hora
https://barpodschodama.business.site/

Prodej vstupenek

Festivalové pasy jsou v prodeji na webu Divadla X10 od poloviny července. Vstupenky na jednotlivá představení a koncerty od poloviny srpna. Vstupenky je možné koupit i na místě v době konání festivalu. Pohádky pro děti jsou zdarma.

Doprava

Nejpohodlněji se do Kutné Hory dostanete vlakem (například z Prahy jezdí vlaky každou hodinu a cesta trvá necelou hodinu). Pro vyhledání spojení a nákup jízdenky můžete využít třeba web Českých drah. Nejblíže centru je vlaková zastávka KUTNÁ HORA, MĚSTO.
Všechna festivalová místa jsou přímo v centru Kutné Hory nebo v jeho těsné blízkosti. Místa jsou od sebe vzdálená do 15 minut pěší chůze.

Kontakty

Produkce festivalu

Tomáš Sosna   tomas@divadlox10.cz

Kontakt pro média

Barbora Koláčková   barbora@divadlox10.cz