O prostoru

Divadlo X10 v podzemí bývalého Domu uměleckého průmyslu je především prostorem otevřené komunikace, místem sdíleného prožitku, místem, kde je možné myslet a existovat. Divadlo X10 umožňuje setkávání lidem, jejichž bytostnou potřebou je poznání, pojmenování současného dění a uvědomění si svého místa a své role v něm.

V případě zájmu o prohlídku prostoru a produkční spolupráci pište na email akce@divadlox10.cz.

Historie

Sedmipatrový funkcionalistický dům vznikl po vzoru německého Werkbundu jako administrativní a výstavní centrum Svazu československého průmyslu, který mimo jiné plnil důležitou funkci organizátora aktivit reprezentujících československá díla u nás i v zahraničí. Stavba domu byla dokončena v roce 1936 architektem Oldřichem Starým. Na vytváření obsahové náplně se podílelo mnoho významných osobností, jakými byly například: Josef Gočár, Rudolf Stockar, malíři a grafici František Kysela nebo Vratislav Hugo Brunner.

Dispozice prostoru

Do podzemí objektu se dnes dostanete jediným možným vstupem z ulice Charvátova č. p. 39/10. Projdete krátkou pasáží, na jejímž konci se nachází vstup do podzemních prostor, a za ním vás krátké schodiště dovede na ochoz sálu o rozměrech 313 m², odkud je již velmi dobře vidět celý výstavní sál (460 m²). Na tomto podlaží se také nachází sociální zařízení a místnost (98 m²) s okny do vnitrobloku, která dnes slouží jako zázemí Divadla X10 i pořadatelům externích produkcí.

Kontakt

Divadlo X10
Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00

Pronájmy – Externí akce a hostování

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa