HIC SUNT DRACONES

Host
Divadlo Continuo / Pražská premiéra

Vizuální báseň s prvky magické obrazivosti, absurdity a grotesknosti. Inscenace spojující fyzické, loutkové a výtvarné divadlo.

KONCEPT A REŽIE Pavel Štourač
ÚČINKUJÍ Sara Bocchini, Nicole Nigro, Kateřina Šobáňová a Natália Vaňová
VÝTVARNÝ KONCEPT, SCÉNOGRAFIE Helena Štouračová a Pavel Štourač
HUDBA / SOUND DESIGN Jakub Štourač
LIGHT DESIGN Tomáš Morávek

PREMIÉRA Švestkový Dvůr, Malovice, 13. 6. 2020

Kam se podějí všechny naše myšlenky a vzpomínky, když večer zavřeme víčka? Když se vše, přes den nemyslitelné, zhmotní, ožije a z našeho těla se stane jen materiál? A co se stane, když ráno opustíme pokoj a necháme tam zavřené všechny svoje sny, obavy a tajné tužby, se kterými jsme strávili noc?
Prý nemáme jen jedno já, máme jich víc. V běžném životě se tato naše já vzájemně omezují, abychom mohli fungovat v každodenních situacích. Co se však stane, když se tato já osvobodí od ostatních a stanou se autonomní?
Místa a krajiny, kde se toto vše může stát, leží v neznámé zemi (terra incognita). Dávní kartografové věřili, že na neznámých územích v odlehlých koutech světa, žijí fantastické obludy, draci a leviatani. V inscenaci Hic Sunt Dracones vznikají z částí lidského těla, objektů a materiálu neznámé krajiny, nepoznané bytosti, nemyslitelné situace a nepředstavitelné příběhy. Není to však výprava do dalekých krajů, do fantaskního světa krajiny utopie, ale cesta do našich vlastních myslí a skrytých zákoutí naší duše.

DIVADLO CONTINUO

RECENZE:
Tady žijí draci. Continuo si pohrálo s neznámem i jarní nejistotou

Tělo jako podivná krajina. Hic sunt dracones vytváří fantaskní a lákavý svět

HIC SUNT DRACONES

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa