Zvěřinec

Host
Miroslav Bambušek / Spolek Mezery

Příběh o útlaku, kterého se nemáme děsit

AUTOR Miroslav Bambušek
REŽIE Miroslav Bambušek
SCÉNA Jana Preková
KOSTÝMY Jana Preková
HUDBA Tomáš Vtípil
DRAMATURGIE Jan Horák
SVĚTELNÝ DESIGN Pavel Havrda
ASISTENTKA SCÉNOGRAFIE Veronika Olejárová
HRAJÍ Gabriela Pyšná, Daniela Voráčková, Ondřej David, Jakub Gottwald, Mark Kristián Hochman, Petr Krušelnický, Miloslav Mejzlík

Záměrem inscenace Zvěřinec je oživit odkaz kněze Josefa Zvěřiny. Nemá ale životopisné ambice, neobrací se do historie, ale naopak volí současnost, jako pole, ve kterém má rezonovat Zvěřinovo myšlení a skutky.

Příběh se odvíjí v zemi, která se na oko ukazuje jako svobodná a demokratická, ale pod povrchem zuří válka proti každému, kdo by chtěl jakkoli zpochybnit stávající status quo. Tedy skrytý totalitní režim. Jak dobře víme, všechny silové režimy k tomu mají blízko.

Hlavní postavou hry je Rút, mladá dívka žijící na okraji společnosti, mladá dívka opuštěná svou matkou, mladá dívka vykořeněná a zmítající se v psychických problémech a v závislosti na drogách. Rút je v tomto smyslu symbolem té země, ve které žije. Rút i země strádá, chřadne a zmítá se v nesmyslnosti, ve strachu.

Inscenace Zvěřinec má být příběhem o útlaku, kterého se nemáme děsit, ale vnímat ho jako dar, jako příležitost osvědčit se, i když třeba za cenu nejvyšších obětí.

Produkce Mezery o.s., vzniká ve spolupráci s Divadlem X10 a Studiem Hrdinů.

Zvěřinec

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa