Y: SWEAT & FIRE

Těla v pohybu. Až do totálního vyčerpání!

KURÁTOŘI Anna Chrtková, Petr Dlouhý
UMĚLKYNĚ*UMĚLCI Viktor Szeri [Budapešť] ▪ a další budou brzy zveřejněni*y
GRAFIKA Terezie Chlíbcová

Raving, tanec, křepčení. Prostor odevzdaný mnohému: rozptýlení, vtělení touhy. Koncert, performance, rave. Horkost, pára, vlhkost, pot. Až do totálního vyčerpání!

Návrat do plně fyzického světa, ve kterém se limity slévají do jednoho proudu: ticho - hluk, únava - akce, rychlost - pomalost. Y: Sweat and Fire prozkoumává kolektivní spojení jednotlivců rytmem, zvukem, neviditelným vlněním, bublající energií a napětím pronikajícím do zapojených těl. Noc strukturovaná nádechy a výdechy, vibrující hmotou a zpocenými těly se otevírá návštěvnictvu - aby se vtělilo do snového prožívání tady a teď. Prostoru, kde sebe odevzdáváme druhým.

Kam až můžeme společně zajít? V jakých rytmech se chceme ztratit? Co nás spálí a kde je možné se ochladit? A v jaké energii se pak vydýcháme? Dočasná proměna se zcela konkrétním cílem - užít si na chvíli odpojení od každodenního, ekonomizovaného, normálního prostředí. A nebo naopak: spojení s vítaným a chtěným, kde cizí pravidla dobrovolně přijímám(e) a nechávám(e) se vést proměněnou krajinou, která nakonec prokape i do krajiny každodenní.

Akce se koná ve spolupráci s  BAZAAR FESTIVALEM .
Bazaar Festival je mezinárodní přehlídka progresivních scénických prací divadelních a tanečních inovátorů, kteří mají zdravý odstup od oficiální kultury a nebojí se jít do rizika. Dramaturgie Bazaaru se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy a od roku 2019 i Blízkého východu.

Nejbližší repríza

Vstupenky
Y: SWEAT & FIRE

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa