WORKSHOP

Host
Eero Epner, Mart Kangro & Juhan Ulfsak (EE) / BAZAAR FESTIVAL 2023

Surrealistická cesta skrze lidskou psyché...

NÁMĚT, REALIZACE, PERFORMANCE Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner

PRODUCENT, KONZULTANT Maria Arusoo
HUDBA Artjom Astrov
SVĚTLA Oliver Kulpsoo
PRODUKCE Eneli Järs

DÉLKA 100 min
JAZYK angličtina
Představení je vhodné pro diváky ve věku 15+

Dovolte si se na chvíli ztratit. Surrealistickou cestou skrze lidskou psyché vás povedou tři mazaní matadoři estonské divadelní scény (mj. ex-legendární Theatre NO99). Nechte tři bílé muže, aby vám s péčí vše vysvětlili. Jak správně rozřezat dřevo, jak se starat o starého člověka, jak se opalovat ve vězeňské cele v Petrohradu s jediným oknem orientovaným na východ nebo jak správně naložit s mrtvolou. Z WORKSHOPU si zkrátka odnesete vše, co pro svůj život potřebujete. Nástrojů je nespočet, věci, které je třeba naučit a naučit se, brzy ďábelským tempem zahltí vaši mysl. A co když je lidské tělo také věc, kterou je nutné obstarat patřičnými nástroji? Nebojte se, bude o vás dobře postaráno. V temném lese se neztratíte, pokud nejste slabší povahy.

Uvedení na BAZAAR festivalu v Praze podpořilo Ministerstvo kultury Estonsko a Velvyslanectví Estonské republiky.

JUHAN ULFSAK je filmový i divadelní herec a režisér. Jeho energický herecký styl a umělecké principy od 90. let 20. století významně určují podobu estonského avantgardního divadla. Ulfsak, který působí v divadle Von Krahl jako herec a v posledních letech i jako režisér, vychází z anarchismu, punku, dekadence, surrealismu a konceptualismu, ale ve svých inscenacích rekontextualizuje i klasické hry. Jako herec a režisér působili v dalších estonských divadlech (Divadle NO99) a v zahraničí (Münchner Kammerspiele).

MART KANGRO je choreograf, režisér a tanečník na volné noze. Ve své tvorbě se zaměřuje na smysluplnost lidského těla a pohybu v divadle jako sémiotického časoprostoru a na existenciální otázky jevištní situace. V posledních letech realizuje díla, v nichž sám nehraje (Divadlo NO99 a Divadlo Von Krahl, a také v Moskvě). Kangro získal za svou práci řadu ocenění a dalších uznání, a to jak v Estonsku, tak mimo něj.

EERO EPNER se jako dramaturg podílel na zhruba 60 inscenacích, často je autorem jejich textů nebo částí textů. Od roku 2005 působil v divadle NO99. Spolupracoval s několika desítkami režisérů, mimo jiné mnohokrát s Kangrem a Ulfsakem. Na jevišti se Epner jako herec objevil pouze jednou (v inscenaci Marta Kangra), což se obešlo bez většího ohlasu.

WORKSHOP

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa