Velký uši

Host, Pro děti
Divadlo Kolonie

Divadelní pohádka s hudební dílnou. V Kutné Hoře.

SCÉNA A KOSTÝMY Jana Hauskrechtová
HUDBA, HRAJÍ Markéta Dvořáková, Jana Kozubková
REŽIE Lucie Ferenzová
45 minut, pro děti od 3 let

Příběh dvou dívek, které se potkají v lese a vydají se na dobrodružnou cestu za tajemstvím ukrytým v jeskyni. Cestou je provází stará slečna sova, potkají šedivého skřítka, dají si indiánská jména a navzájem se od sebe mnoho naučí. Každá z dívek se totiž něčeho bojí a na této cestě se musí se svým strachem vypořádat. Inspirováno příběhem krále Midase.

Hudba, rytmus, zvuky, šumy a ruchy jsou v této pohádce hlavními hereckými/inscenačními nástroji. Právě díky nim se děti aktivně zapojí do vyprávění příběhu. Navíc si na základě zvuku, rytmu a melodie samy ve své fantazii vytvoří obrazovou složku příběhu.

V inscenaci je použita Orffova metoda (Schulwerk), která hravou formou rozvíjí elementární smysl pro rytmus, intonaci a hudebně-pohybové cítění. Prostřednictvím všestranných aktivit a tvořivých dětských hudebních her se u dětí prohlubuje jejich fantazie, představivost, kreativita a hudební vnímavost.

HUDEBNÍ DÍLNA (po představení, délka 35 minut)
V hudební dílně naučíme děti vytvořit si svou vlastní píseň od prvotního nápadu, přes napsání textu, skládání hudby až po její interpretaci. K tomu nám slouží krom tradičních nástrojů i nové technologie.

Naučíme děti základy práce s mikrofonem a hlavně s looprem, což je smyčkovač, na který nahrajeme veškeré melodie, ruchy a zvuky, a tím vznikne píseň.

Pohádku zahrajeme v Kutné Hoře na Palackého náměstí. V případě deště nám zázemí poskytne Galerie Felixe Jeneweina, která je přímo na náměstí.

Více informací o pohádce a dílně najdete na www.janakozubkova.com .

Velký uši

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa