KORZO NÁRODNÍ

Host

Instalace, výstavy, debaty a podcasty živě

V Divadle X10 se můžete těšit na rozmanitý program. Čekají tam na vás instalace, výstavy, debaty, podcasty a rozhovory živě. Přijďte se podívat na výstavu Havel-Reed nebo si zahrajte interaktivní projekt Play Havel. Přijít můžete také na debaty a natáčení podcastů ČRo Plus, Týdeníku Respekt a Studia N.

Na závěr dne od 17:45 se tu odehraje panelová debata šéfredaktorů na téma „Velká krize médií?“. Jaký je tlak na média v době dezinformací, digitálních technologií a klesající důvěry?

korzonarodni.cz

DEBATY, PODCASTY A ROZHOVORY ŽIVĚ V X10

12:30–13:30
CHYBA SYSTÉMU: PROČ STÁLE DOHÁNÍME ZÁPAD?

Události 17. listopadu nás symbolicky přesunuly z Východu na Západ. A tím se odstartovala pracná snaha vyrovnat se západním zemím.

Proč žijeme i po tolika letech ve stínu dohánění Západu? Jak se projevuje revolta části společnosti proti představě, že jsou stále ti druzí? Dokážeme se jako menší země vymanit z role oběti, která má pocit, že jí někdo něco nařizuje? Na tyto a další otázky se zeptá moderátor Jan Pokorný novinářky a dokumentaristky Apoleny Rychlíkové a Davida Klimeše, komentátora a ředitele Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

Stálou sestavu podcastu Chyba systému doplní filozofka a proděkanka DAMU Alice Koubová.

14:30–15:15
TÝDENÍK RESPEKT: SLOVENSKO PO VOLBÁCH

Slovenská společnost si na konci září vybrala nové složení parlamentu. K moci se znovu dostává bývalý premiér a předseda Smeru Robert Fico, za jehož minulé vlády došlo k vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.

Zároveň se po Ficově odchodu do opozice ukázalo, že Fico a jeho spolupracovníci do značné míry určovali, jak na Slovensku vypadá spravedlnost. Co pro osud Slovenska tedy znamená nová vláda? Jak se v tomto světle dívat na konec Zuzany Čaputové v prezidentském úřadě? A hrozí něco podobného Česku?

To vše se dozvíte ve speciálním vydání podcastu Respekt, který moderuje zástupkyně šéfredaktora Respektu Andrea Procházková a jejími hosty budou šéfredaktor Respektu Erik Tabery a slovenský novinář a publicista Martin Šimečka.

16:00–16:45
STUDIO N: MLADÍ A EVROPA
V roce 2021 se při sčítání lidu přihlásilo přes 18 tisíc lidí z českých domácností k česko-evropské národnosti. Jak taková evropská identita vypadá? Bude lidí, co se cítí být jednoduše Evropany, přibývat? A proč máme v Česku stále pocit, že v Evropě moc nezmůžeme? O Češích, Češkách a Evropě budeme mluvit při živém natáčení Studia N.

17:45–18:30
DÍKY, ŽE MŮŽEM: VELKÁ KRIZE MÉDIÍ?

Prochází média krizí? Jaký je tlak na média v době dezinformací, digitálních technologií a klesající důvěry? Debata o médiích jako pilíři demokracie proběhne v Divadle X10 od 17:45. Pozvání přijali: ředitel zpravodajství a šéfredaktor Radiožurnálu – Ondřej Suchan, šéfredaktor Deníku N – Pavel Tomášek, šéfredaktor Týdeníku Respekt – Erik Tabery.

VSTUP ZDARMA

KORZO NÁRODNÍ

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa