JIŘÍ BÁRTA: BACH

Host
Struny podzimu

Violoncellista Jiří Bárta se po 23 letech vrací na Struny podzimu se svou interpretací prubířského kamene instrumentálního mistrovství – šesti suit pro sólové violoncello J. S. Bacha. V syrových kulisách Divadla X10 získá Bachova hudba další nečekaný rozměr.

Jiří Bárta se na Strunách podzimu vrátí k repertoáru, který provedl na vůbec prvním ročníku festivalu, v roce 1996 v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě. Ve stejné době tento komplet poprvé nahrál. Vloni, obohacen o mnoho životních i interpretačních zkušeností a jako zralý umělec zaujal osobitou interpretací suit na desce vydavatelství Animal Music (Bach / The Six Cello Suites). Koncertní podobu současné Bártovy interpretace zásadního díla violoncellového repertoáru nabídne festival v akusticky zajímavém, betonově syrovém prostoru Divadla X10 poblíž Národní třídy.

„Vzpomínám na chvíli, kdy jsem před lety hrál komplet poprvé. Bylo to jako zjevení: jednotlivé suity se mi zpodobnily v dokonalém tvaru jako symfonie o šesti větách, jako příběh života o šesti kapitolách; naprosto logická a prokomponovaná skladba,“ říká Bárta.

www.strunypodzimu.cz

JIŘÍ BÁRTA: BACH

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa