4*8+Y≠?

Host
TYHLE (ČR – FRANCIE) / 4 + 4 DNY V POHYBU

Česká premiéra site specific projektu

AUTOŘI, PERFORMEŘI Florent Golfier-Brechmann, Marie Gourdain, Lukáš Karásek, Zuzana Režná, Lukáš Palán
PERFORMEŘI Hana Polanská, Marek Menšík
SVĚTELNÝ DESIGN Zuzana Režná
HUDBA Lukáš Palán
MASKY Magdaléna Vrábová
KOSTÝMY Magdaléna Vrábová a tYhle
TECHNICKÁ SPOLUPRÁCE Štěpán Hejzlar, Matouš Ondra, Mikuláš Bartoň
PRODUKCE tYhle, Ludmila Šindlerová
KOPRODUKCE 4+4 dny v pohybu

V chátrajících opuštěných prostorách Domu uměleckého průmyslu (ÚLUV) na pražské Národní třídě se zabydlelo několik podivuhodných bytostí. Přestože jejich těla vypadají jako lidská, jejich hlavy jsou modifikované do geometrizujících tvarů a pohyby také úplně nepřipomínají lidi. Každá z těchto bytostí má uvnitř sebe tzv. symbionta, vnitřního živočicha či rostlinu, který svou přítomností ovlivňuje život těchto bytostí.

Spolek tYhle uvádí ve spolupráci s festivalem 4+4 dny v pohybu pražskou premiéru site-specific inscenace s pracovním názvem 4*8+Y≠? vytvořené přímo pro festival a ikonický prostor ÚLUV. Projekt po delší době spojil k tvorbě všechny členy spolku – Golfiera, Gourdain, Karáska a Režnou.

tYhle / i fyzické divadlo je kolektiv umělců generace „Y“ zabývající se současným pohybovým a vizuálním uměním. tYhle je česko-francouzský kolektiv umělců tvořících převážně v České republice a zároveň platformou pro vyjádření se prostřednictvím performativního umění, tance, fyzického divadla a vizuálního umění. Kolektiv byl založen v roce 2015 v Brně herci a tanečníky Lukášem Karáskem a Florentem Golfierem, kteří se seznámili během studia na JAMU. Následně se připojila světelná designérka Zuzana Režná a scénografka/choreografka Marie Gourdain. Základní složení tYhle tedy tvoří čtyři umělci, kteří sdílejí podobný pohled na současné umění: Jsou přesvědčeni, že je nezbytné experimentovat a bořit hranice. Název tYhle je inspirován generací „Y“. “Písmeno Y pro nás svojí grafickou podobou vyjadřuje průnik různých linií, směrů, inspirací a tento průnik je pro nás prostor, ve kterém se potkáváme a tvoříme”.

Pořádá: festival 4+4 dny v pohybu ve spolupráci s Divadlem X10

4*8+Y≠?

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa