VŠICHNI JSME EMOTIVNÍ

Host
tranzit.cz

Festival performance

tranzit.cz/Ve věci uměni oznamuje, že festival performance Všichni jsme emotivní se v plánovaném termínu 3.–4. prosince 2021 ruší. Naše organizace tak reaguje na znepokojivý vývoj epidemické situace v České republice i v dalších zemích. V tuto chvíli spolu s našimi partnery pracujeme na tom, aby se festival mohl uskutečnit v náhradním termínu v roce 2022. Všem divákům, umělcům, performerům a partnerům, jichž se tato změna dotkne, se omlouváme.

Emoce je silou působící mezi lidmi, koncepty a objekty. Týká se smyslů i poznání, může být dynamická i přetrvávající. Vynořuje se v davu, vzniká, aniž by potřebovala konkrétní individuální vědomí. Když koluje světem, je těžké na ni ukázat prstem. Emoce – ať pozitivní či negativní – jsou zakódovány do algoritmů sociálních sítí, na kterých trávíme tolik času a které žijí z našich emočních reakcí, jak nám denně připomínají emotikony. Hranice mezi soukromým a veřejným se posouvají příliš rychle, aniž abychom je dokázali sledovat. Festival performance Všichni jsme emotivní se uskuteční 3. a 4. prosince 2021 v Praze. Akci pořádá tranzit.cz / Ve věci umění ve spolupráci s Divadlem X10 a spolukurátorují ji členové sítě tranzit.org. Nové performativní umělecké projekty pro festival připravují umělci a umělkyně nejen ze střední a východní Evropy, ale i z dalších zemí – Luis Manuel Otero Alcántara, Larissa David, Helena Eribenne, Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová, Kolektiv Prádelna, Hajnal Németh, Ovid Pop, Maja Štefančíková, Doris Uhlich a Zorka Wollny. Společná akce sítě tranzit.org předznamenává blížící se dvacáté výročí, které organizace oslaví v roce 2022.

Vstupné na celý program festivalu je zdarma, ale je třeba se registrovat přes GoOut (odkaz na vstupenky dole na stránce). Diváci mohou do sálu vstupovat a odcházet kdykoliv v průběhu programu.

PROGRAM
Pátek 3. 12., 18.00–21.00
Luis Manuel Otero Alcántara (CU)
Helena Eribenne (AT)
Hajnal Németh (HU)
Maja Štefančíková (SK)
Zorka Wollny (PL)

Sobota 4. 12., 18.00–21.00
Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová (CZ)
Kolektiv Prádelna (CZ/PL)
Larisa David (RO)
Ovid Pop (RO)
Doris Uhlich (AT)

ODKAZY
Facebooková událost
www.matterof.art
tranzit.cz

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
A2 / Alarm
ART ANTIQUES
Artalk.cz
Artyčok.tv
ČRo Vltava
Flash Art Czech & Slovak Edition

Nejbližší repríza

Zrušeno
Zrušeno
VŠICHNI JSME EMOTIVNÍ

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa