Společný smysl

Host
Jindřiška Křivánková

Performativní instalace, taneční představení a zvuková performance primárně komponovaná pro nevidomé a zrakově handicapované publikum.

AUTOR TEXTU Aleš Čermák
SOUND DESIGN Michal Cáb
LIGHT DESIGN Jaro Repka
CHOREOGRAFIE/TANEC Markéta Vacovská, Jindřiška Křivánková
HRAJE Jakub Gottwald

„Vy se proměníte ve mě a já se vtisknu do vás.“

Společný smysl je performativní instalace, taneční představení a zvuková performance, která je primárně komponována pro nevidomé a zrakově handicapované publikum, je ale určena i dětem a dospělým a všem, kteří touží „vidět“ tanec jinak.

Ponořte se do světa, kde čas proudí jinak. Ponořte se do světa, kde vy nemusíte naplňovat čas, ale čas začne naplňovat vás. Zkuste chvíli poslouchat ticho. Nechte se unášet měkkou tmou. Můžete se změnit v někoho anebo v něco jiného a nikdo z vás se to nedozví. Vy se proměníte ve mě a já se vtisknu do vás.
Předtím, než jsem přišla o zrak, musela jsem zaplňovat svůj čas různými věcmi. Nyní ne. Prostě žiji. Napadlo vás někdy, že má sněhová vločka paměť? Já například žiji v paměti na sněhovou vločku…

Tento projekt vznikl jako koprodukce Divadla X10 z.s. a Kolonie z.s. za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Společný smysl

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa