Polite Structures / How Things Go

Host
Emily Smith (USA) a Felix J. Baumann (SRN) / Noc divadel

Dvojprogram americké choreografky Emily Smith a německého performera Felixe J. Baumanna.

POLITE STRUCTURES
Emily Smith

Představení, které zahrnuje pohyb, sochařství a zvuk, a vytváří tak pohlcující, neklidnou, sexuálně nabitou atmosféru. Ženy tanečnice jsou omezeny sochařskými výztuhami nohou, které Emily Smith odlila, svařila a tvarovala z hliníku a oceli. Tyto výztuhy jsou provokativní a pro pohyb velmi nepohodlné. Pokaždé, když se tanečnice pokouší o krok vpřed, výztuhy je přitáhnou k podlaze - tak, že pokroku lze dosáhnout pouze prostřednictvím namáhavých půlkroků. Jejich lýtka jsou protáhlá, linie jejich stehen se prodloužila a jejich pohyby jsou svalnaté, i když je zdůrazněna jejich ženskost. Toto napětí, jak fyzické, tak estetické, vede k pohybovému výsledku, který je plný fyzické intenzity a znepokojivé vizuální krásy.
www.notforretale.com

HOW THINGS GO
Felix Baumann (DE) & Sean Henderson (US/CH)

Inscenace kombinující tanec, fyzické a vizuální divadlo, inspirovaná uměleckým filmem The Way Things Go (1987), švýcarského uměleckého dua Petera Fischli a Davida Weisse, který dokumentuje dlouhý kauzální řetězec sestavený z každodenních předmětů. How Things Go je pohybovým výzkumem předmětů a materiálů, jejich fyzičnosti a funkce, jejich hybnosti a vlivu, který mají na pohybující se lidské tělo.
baumannfelix.com

Představení se koná v rámci akce Noc divadel a je možné zakoupit zvýhodněné vstupné na všechna tři představení (Člověku nad tím rozum i čurák zůstává stát, Polite Structures / How Things Go a Dům uměleckého Poltergeista) za cenu 350 Kč.

Polite Structures / How Things Go

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa