Art Letters / DFKH 2020

Neïtah Janzing

Projekt zaměřený na sdílení osobního vztahu k umění skrze dopisy neznámým osobám.

Projekt ART LETTERS je výzvou účastníkům k napsání dopisu neznámé osobě. Projekt se zaměřuje na sdílení osobního vztahu k uměleckému dílu prostřednictvím média odlišného od současných prostředků komunikace. Prostřednictvím poetického psaní, kreseb a anotací jsou účastníci vyzváni k přenosu pocitů, které prožili při setkání s uměním. Co to bylo za umělecké dílo a jaké to bylo? Co
vás na něm dostalo?

Jde o sdílení lásky k umění.

Na stole je seznam jmen a adresy, pěkný papír, obálky a pera. Lidé si někoho ze seznamu vyberou a přidají do něj své jméno, pokud také chtějí dostat dopis (není podmínkou účasti na projektu). Cílem projektu je iniciovat komunikaci mezi dvěma neznámými lidmi prostřednictvím uměleckého vyjádření. Na konci semináře jsou dopisy poslány osobě, které jsou určeny.

Projekt je vhodný pro všechny, děti i dospělé.

Neïtah Janzing je kanadská multidisciplinární umělkyně, která v současnosti působí v Berlíně. Pohybuje se mezi výtvarným uměním, scénografií a kostýmním designem. Zajímá se zejména o textury, nové materiály a cizince; v tom, že nikdy nevíte, kolem koho procházíte na ulici, v kavárnách, v metru, nebo dokonce na facebooku. Tyto schůzky nebo neschůzky využívá jako inspiraci pro svůj umělecký výzkum.

Projekt bude probíhat v pátek a v sobotu v přestávkách mezi jednotlivými představeními.

Art Letters / DFKH 2020

Kontakt

DIVADLO X10 Charvátova 10/39, Praha 1, 110 00
Mapa