Nejbližší program


Víkendová herecká dílna
Vstupenky

Víkendová herecká dílna

s Lucií Roznětínskou 3.–4. 7. 2021

Dílna je určena pro neherce a herecké amatéry, kteří nahlédnou do zákonitostí improvizace, které mohou pomoci v osobním životě zvládnout nečekané situace.

X10 v Kutné Hoře

Základ celoroční činnosti Divadla X10 v Kutné Hoře tvoří tři pilíře: inscenace současného převážně činoherního divadla, hudební koncerty obecně uznávaných i místních hudebníků, a umělecké dílny, výstavy či akce komunitního typu pro širokou i odbornou veřejnost. Objekt pivovaru nabídne také prostor pro zkoušení a zázemí pro tvorbu nejrůznějším umělcům, kteří pak své projekty budou v průběhu roku v Kutné Hoře veřejně prezentovat.

Divadelní festival

Divadelní festival Kutná Hora (DFKH) je zaměřen na prezentaci nezávislého divadla v mezinárodním rozměru s důrazem na současná aktuální témata. Hlavní program sestává z vybraných nových produkcí české nezávislé scény z Prahy a regionů a také prezentaci scény evropské. Festival každý rok zprostředkuje veřejností inscenace ze Střední a Východní Evropy. Tradicí DFKH je veřejně přístupný program pro rodiny s dětmi v centru města na Palackého náměstí, silnou položkou je večerní program v podobě loutkového a objektového divadla pro dospělého diváka. Každý rok speciálně pro DFKH vzniká autorská inscenace připravená tvůrci nastupující generace. Program je doplněn o koncerty, instalace a další doprovodné aktivity.


Kontakt

Kurátorka celoroční činnosti v Kutné Hoře

Radka Zahradníková   radka@divadlox10.cz

Kurátorka Divadelního festivalu Kutná Hora

Ewa Zembok   ewa@divadlox10.cz