Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » Repertoár » Masakr Elsinor: Písnička o kudle

Masakr Elsinor: Písnička o kudle

Festival strašNICE 2017

Hrají Ondřej Novotný, Petr Míka, Tomáš Soldán

Autorské představení realizované ve formě bytového divadla oživuje v příběhu tří zatracenců vzpomínky na sériové vrahy, věhlasné zabijáky a jiné neslavné hrdiny počátku minulého století. Tvůrci, kteří mj. vycházeli z poezie expresionismu, tak ve své krvavé grotesce rozezní např. texty Hugo Sonnenscheina, Ladislava Klímy nebo Georga Trakla. Interaktivní představení, které kombinuje osobnostní herectví, loutkohru i zpěv, i přes své temné ladění především pobaví.


Písnička o kudle je jednou z inscenací alternativy, na níž se po celé její trvání krásně dívá, neboť je dobře zahraná, plná nápaditých obrazů a přes depresivní nádech jí rozhodně nechybí humor.(…) Zatímco se divák snaží propojit jednotlivé výjevy dohromady, je mu servírováno uzené pod pohrůžkou smrti, probíhá koncert v a moll kráječem na vajíčka a nešťastný frustrovaný voják dostává epileptické záchvaty při jakékoli připomínce armádního systému.
Otto Linhart, Tsunami 2014, č. 3


Masakr Elsinor je nezávislá divadelní skupina, u jejíhož zrodu stáli na konci roku 2013 spolužáci z JAMU a někdejší členové brněnského Divadla D’Epog Ondřej Novotný, Petr Míka a Tomáš Soldán. Navázali na předchozí osobitou práci s poezií a důraz kladou hlavně na civilní gesto, pohyb a dramaturgii prostoru, přičemž své inscenace umísťují do nedivadelních míst. Česko-španělský titul Zazdívání zahrad/Enladrillando los jardínes (2014), inspirovaný tvorbou Vladimíra Holana a Clary Janés, uvedli v rumišti areálu pražské Kulturní sportovny. Písnička o kudle vznikla jako součást festivalu příští vlna/next wave… 2014.

Nejbližší repríza

  • V nejbližší době nejsou naplánovány žádné reprízy.