Divadlo X10

Jack Kerouac/Lenka Havlíková: BIG SUR | HaDivadlo | HOST

Festival StrašNICE 2016

„Všichni na amerických středních školách a universitách si myslí, že Jacku Kerouacovi je šestadvacet a je někde na stopu, a mně zatím bude čtyřicet, jsem unuděnej a vyčerpanej."

AutorJack Kerouac / Lenka Havlíková
Režie Ewa Zembok
Dramaturgie Lenka Havlíková
Výprava Jana Hauskrechtová
Hudba Tomáš Vtípil

Hrají Jack: Jan Grundman j. h., Cody: Jan Lepšík, Monsanto: Cyril Drozda, Dejv / Nakladatel / Hipster: Jiří Miroslav Valůšek, Ron / Steve / Hipster: Zbyšek Humpolec, Perry / Beatnik / Hipster: Jiří Svoboda, Billie / Evelyn / Holka: Táňa Malíková, Romana / Novinářka: Šárka Býčková j. h., Turista: Miroslav Kumhala

Premiéra 13. 2. 2016

Příběh „totálních“ individualit v „totálním“ společenství beat generation, která se po obrovském úspěchu románu Na cestě stává skvělou marketingovou nálepkou, módní a mnohokrát kopírovanou subkulturou, novodobým mýtem. (William Burroughs si v této souvislosti neodpustil ironickou poznámku, že Jack Kerouac otevřel milión bufetů a prodal milión levisek.) Stárnoucí Kerouac se před útoky náctiletých nohsledů skrývá v domě své matky, následně odjíždí do Ferlinghettiho srubu v lesích na Big Sur, aby v absolutní samotě meditoval a našel východisko z krize identity způsobené náhlou slávou a alkoholovými excesy. Marně se snaží uniknout dusivému objetí svých opileckých kumpánů i temným delirickým vizím, které krájí jeho zuboženou mysl na tenké plátky.

Nejbližší repríza

  • V nejbližší době nejsou naplánovány žádné reprízy.