Divadlo X10

Matěj Samec: A ZÍTRA MĚ, LÁSKO, OPĚT POCHOVEJ

Večer se tu vždycky vytvoří námraza.

Režie Viktorie Čermáková
Dramaturgie Lenka Kolihová Havlíková
Výprava Jana Hauskrechtová
Hudba Jakub Kudláč
Hrají Anna Císařovská, Anita Krausová, Jiří N. Jelínek, Matěj Nechvátal, Filip Šebšajevič

Zima 1999. Pozdě večer. Stará žena se ve svém bytě pokouší rozptýlit samotu uspořádáváním fotografií a vzpomínek na svého dvacet let mrtvého muže. Na lavičce pod domem nečinně sedí muž. Cynicky bilancuje svůj život, čas od času, čím dál častěji, vzhlédne k oknu ženy. Na zemi před lavičkou je námraza.
Podzim 1969. Podvečer. Riva Krieglová a její muž František, který před krátkým časem odmítl jako jediný člen československé delegace podepsat tzv. Moskevský protokol a posléze jako jeden ze čtyř poslanců Národního shromáždění hlasoval proti přijetí smlouvy o dočasném pobytu sovětských vojsk na území ČSSR, se ve svém bytě setkávají s několika přáteli. Řeč je o tom, jaké jsou možnosti dalšího vývoje událostí v Československu. Myšlenky, které v debatě padnou, si někdo za jistým účelem zapisuje.

Z ohlasů diváků

"Přestože život Františka Kriegla zná snad každý, ukazuje tato inscenace nejen jeho osudová rozhodnutí a zásadní životní okamžiky, ale hraje si, mimo jiné, se samotným odkazem jeho činů. Především skvělá Anita Krausová (i kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli jejímu výkonu je hru radost vidět!) v roli manželky Kriegla má v každé části hry dost silných momentů. Inscenace je plná symbolů, zajímavých převleků, akrobatických vystoupení, dobře psaných dialogů, a ačkoliv třeba kabaretní část mi přišla zbytečně expresivní, jedná se o zajímavý kus, který mohu doporučit. Zajeďte si do Strašnic." (L. Holubec, i-divadlo.cz)

Nejbližší repríza

  • V nejbližší době nejsou naplánovány žádné reprízy.