Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » Repertoár » The Trial | HOST

The Trial | HOST

Mezinárodní divadelní projekt inspirovaný známou prózou Franze Kafky.

Režie Maxim Didenko
Scénografie Pavel Semchenko
Kostýmy Jana Stanulová
Hudba Iva Kushnir
Sound design Andrey Shvetsov
Light design Mikoláš Holba
Projekce Oleg Michaylov
Producent ProFitArt
Koproducent Divadlo X10
Hrají Róbert Nižník, Martin Šalanda, Marta Sobotková, Jun Wan Kim, Nela Kornetová, Roman Zotov

The Trial je mezinárodní divadelní projekt inspirovaný známou prózou Franze Kafky. Šestice performerů v režii oceňovaného petrohradského režiséra Maxima Didenka (cena Vyrobeno v Rusku 2016 - nejlepší divadelní režie), vytvořili jedinečné pohybové představení, speciálně pro probouzející se prostor legendárního KINA 64 U Hradeb.
Režisér Maxim Didenko se inspiroval mimo jiné autentickými přepisy výslechů současných politických vězňů, korespondencí a výpovědmi u soudů. Inscenace reflektuje projevy sovětských trestanců obžalovaných v období stalinismu i odsouzených nacistů v rámci Norimberského procesu. The Trial se pokusí zkoumat etický a humanistický smysl soudů a samotného trestu smrti. Kdo je soudce? Kdo jsou obvinění? Co je to zločin? Inscenátoři zkoumají prostého lidského jedince válcovaného mašinérií soudů.
Jde o hledání nového divadelního jazyka, který by odpovídal potřebám naší doby. Do tavícího kotle tohoto díla bude vložena pestrá paleta žánrů, od klaunidád k opeře, od aktivistické performance k psychologickému divadlu. Inscenace hodlá propojovat současný tanec, tzv. postbalet, cirkus a pohybové divadlo s prvky hudebního a dokumentárního divadla.

Poslední repríza

  • Středa 31. 10. 2018 | 19:30