Divadlo X10

Gymnázium Přírodní škola: Řeka, která teče pozpátku

Podaří se malému Tomkovi najít vodu, která dává nesmrtelnost? Odhalí tajemství tajemné Hannah? Příběh se zpěvy na pomezí pohádky a fantasy podle knihy Jeana-Clauda Mourlevata. I Hrajeme ve Strašnickém divadle.

Hrají: studenti Ksí - primy Přírodní školy
Režie a autor scénáře: František Tichý
Asistent režie: Matyáš Prokopius
Hudba: Vít Novotný a studenti Přírodní školy
Scénografie: Magdalena Bartáková a Kateřina Urbánková

Tomek má jediného přítele, starého moudrého vesnického písaře, Hannah miluje svého žlutomodře zbarveného ptáčka, jedinou památku na zemřelého otce. Ti dva se nakrátko setkají v Tomkově krámku, kde chce Hannah koupit živou vodu z řeky Kžar… Tak začíná Tomkovo hledání řeky Kžar, a hlavně tajemné Hannah, která mu stále uniká.

Jean-Claude Mourlevat, původním povoláním učitel a divadelník je jedním z nejzajímavějších autorů pro děti a mládež v současné Francii. Inspiraci ke svým příběhům často čerpá z pohádkové mytologie, vypráví je však živě a současně. Moderní příběh čerpá z odvěkých zdrojů, ale i z dětské touhy po dobrodružství, mořích, pouštích, přátelství a lásce. Najdou se dvě dospívající děti?

Představení pro děti i celou rodinu podle knihy současného autora Jeana-Clauda Mourlevata vzniklo v rámci uměleckých projektů Gymnázia Přírodní škola.

Poslední repríza

  • Úterý 29. 5. 2018 | 18:00