Divadlo X10

Charlotte Roos: ALERGIE | scénické čtení

Scénické čtení. | Hrajeme ve Strašnickém divadle.

Charlotte Roos: ALERGIE

Překlad Zuzana Augustová
Režie Lucie Ferenzová
Čtou Markéta Dvořáková, Jana Kozubková, Pavel Neškudla

Kolonie z.s. a Strašnické divadlo X10 uvádějí scénické čtení hry, jehož se zúčastní i autorka Charlotte Roos:

Dvě sestry, jeden muž a valící se proud zpráv z televize. Násilí, terorismus, strach. Nechceš to vidět, ale musíš se dívat. A všechno tě začíná svědit. Všechno nesnesitelně svědí!!!
Alergie je drama tísně. Ta nenápadně protéká dnem i nocí a nenechá postavy spát. Charlotte Roos hladce vytváří děsivý psychologický portrét dvou mladých žen, které bojují se světem venku, ale hlavně samy se sebou. Alergie pokládá pod somnambulním povrchem řadu zneklidňujících otázek. Jak se můžeme bránit proti těm, kteří nám nezvaně vstoupí do života s cílem nás ovládnout, pohltit? Jak se můžeme vypořádat s hrůzami tohoto světa, které nás zaplavují den co den? Jak se máme obrnit vůči množství informací, kterými nás infikují ostatní lidé a o které nestojíme…

Roos, Charlotte

Charlotte Roos se narodila v roce 1974 v Düsseldorfu. Vystudovala germanistiku, romanistiku a Německý literární institut v Lipsku. Zpočátku sbírala zkušenosti jako asistentka režie, od roku 2001 pracuje samostatně jako režisérka (Štýrský Hradec, Bochum, Hannover a Zürich). V roce 2007 se zúčastnila dílen vídeňského Burgtheateru, 2008 autorského projektu stück/für/stück při Schauspielhausu ve Vídni nebo Fora mladých evropských autorů ve Wiesbadenu. Její hry Die Unmöglichkeit einer Insel a Allergie byly poprvé uvedeny v Jeně. Autorka žije v Hannoveru.
V rámci 3. Dnů autorské tvorby v St. Gallen v červnu 2009 získala cenu poroty i publika za hru Hühner. Habichte, která bude premiérově uvedena v dubnu 2010 v divadle Theater St. Gallen.

Scénické čtení vzniklo za podpory Hl. města Prahy a překlad za podpory Goethe-Institutu.

Nejbližší repríza

  • V nejbližší době nejsou naplánovány žádné reprízy.