Divadlo X10
24h_a3_web

The 24 Hour Plays: Divadlo X10 - divadelní maraton 11.11. ve Strašnicích

Divadlo X10 se stane 11. 11. dějištěm unikátního divadelního maratonu The 24 Hour Plays: Divadlo X10. Podobnou akci mohli diváci zažít v oblasti filmového umění, ale v divadelním prostředí se odehraje v ČR poprvé. Čtěte dál pro více informací.

Jedná se o mezinárodně licencovaný projekt, který vznikl před patnácti lety na Broadwayi, odkud se rozšířil do řady dalších zemí. V rámci projektu vznikne během dvaceti čtyř hodin pět krátkých divadelních inscenací od napsání textu přes nazkoušení až po večerní premiéry.

Akce se zúčastní celá řada významných divadelních umělců nejen z Prahy, a to bez nároku na honorář.

„Od této akce si kromě jiného slibuji, že upozorní na povahu divadla jako živého umění, které je nutné sytit novými impulsy, aby nezatuchlo. Bude to skvělá příležitost k setkání,“ dodává dramaturg Divadla X10 Ondřej Novotný.

Účast přislíbili dramatici Ondřej Cikán (český spisovatel žijící v Rakousku), Tomáš Dianiška a Petr Maška (za mladší provokativní autorskou generaci) nebo renomovaní Egon Tobiáš a René Levínský. Rovněž režiséři se představí v elitním složení. Přítomni budou Jan Nebeský, Jiří Pokorný, Jan Frič (režisér Národního divadla), Martin Františák (umělecký šéf Národního divadla v Brně) a Michal Hába. Kromě herců souboru Divadla X10 vystoupí řada dalších pozoruhodných herců pražských i mimopražských divadel, kamenných i alternativních scén.

Akce začíná 11.11. a lístky je možné rezerovovat zde.