Divadlo X10
valka07

RAINALD GOETZ: VÁLKA od 19:30 ve Strašnicích

Nenechte si již tento pátek 13. října ujít reprízu velkolepého postdramatického plátna Rainalda Gotze v režii Jana Friče v této sezóně.

Nepřátelé našich nepřátel jsou i našimi nepřáteli!
U piva se vzpomíná na staré dobré časy, nadává na současnost, oslavuje se pragmatičnost, logika a optimální nabídka spotřebitelům. Inscenace Válka aktualizuje a vyostřuje motivy strachu, které vyvolávají všeobecné tendence k násilí i u řadových občanů, tzv. normálních lidí. Ohrožuje Evropu více rozrůstající se moc džihádistů nebo popření humanistických a demokratických hodnot, na kterých si zakládáme?


Z ohlasu diváků:
Strach, který přechází v nenávist a násilí. Toť téma, které je v současné době tématem číslo jedna. Goetz ve svých textech pravidelně hledá a posléze poukazuje na semínko fašismu v německé, potažmo evropské společnosti. Režisér Frič promyšleně vytáhl a zdůraznil onu odpornost dnešního hospodského myšlení. Sebranka, se kterou bych nechtěl mít nic společného, nám tu diktuje od začátku do konce, a předvádí tak hnus v nejslizštější podobě. Nejvíce bych vyzdvihl Jiřího Knihu. Ten je opravdu bravurní. Z představení jsem šel s pocitem podobného zneužití, jakým prošla postava skvělé Anežky Hessové. (L.Holubec, i-divadlo.cz)

Více o inscenaci naleznete ZDE.