Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » Media » První repríza inscenace Superpozice
yeatsgyres

První repríza inscenace Superpozice

Zveme vás na první reprízu Superpozice 6.3. v DUP39.
Inscenaci pro prostor DUP39 připravil režisér Aleš Čermák. Jedná se o scénickou úvahu o dvou postavách, symoblu a znaku, o dvou existujících formách, o napětí a polaritě, která existuje mezi mezi produkcí a sváděním, politickou ekonomí a smrtí, fatálním a banálním.

Dívat se na něco a vidět to, znamená vidět a nevnímat. Smysly jsou přístroje interpretující neznámé věci. | Hrajeme v DUP39.

Autor a režie Aleš Čermák
Dramaturgie Ewa Zembok
Sound design Michal Cáb
Hrají Jindřiška Křivánková, Jakub Gottwald

Superpozice je scénická úvaha připravená pro prostory pražského Dupu39. Dvě postavy pohybující se prostorem: bloudící X (Jakub Gottwald) a meziprostor ◊ (Jindřiška Křivánková) představují dvojitou spirálu symbolu a znaku. Představují dvě existující formy, které jsou neustále v opozici, jsou vzájemnými protipóly, pro což ale není žádné přesné vysvětlení. Jednou se zdálo X, že je motýl, jenž jen tak poletuje. Motýl se cítil motýlem a byl sám se sebou spokojený – dělal, co se mu zlíbilo, nevěděl, že je X. Existuje polarita, opozice mezi produkcí a sváděním, politickou ekonomií a smrtí, fatálním a banálním. Nelze však říci, že v tom všem je obsažena existence pokroku. X, ◊ se navzájem překřižují, sklouzávají jeden do druhého, mísí se. Všechno je dáno na začátku, pak nastává jen modulace…