Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » Media » Premiéra Ondřej Novotný: Teritorium
x10_teritorium_predpremiera_fotoditahavrankova__tisk_005

Premiéra Ondřej Novotný: Teritorium

Divadlo X10 uvedlo 15. 9. světovou premiéru původní hry dramaturga Ondřeje Novotného Teritorium, která byla oceněna v letošní Dramatické soutěži agentury Aura-pont.

ONDŘEJ NOVOTNÝ: TERITORIUM

Od soumraku do úsvitu ve velmi blízké budoucnosti. V srdci Evropy. Crash! Něco se musí stát. Změna. Strach. Obrat smete všechno. Co to je všechno? Je možné se ještě očistit? Hořící zvíře: konec dětství.

Režie Jan Frič
Dramaturgie Dagmar Radová
Výprava Martin Chocholoušek
Hudba Myko
Light design Jaro Repka
Hrají Lucie Roznětínská, Marie Švestková, Jan Grundman, Hynek Chmelař, Tomáš Petřík

Od soumraku do úsvitu ve velmi blízké budoucnosti. V srdci Evropy. Crash! Něco se musí stát. Změna. Strach. Obrat smete všechno. Co to je všechno?
Historie se plíží jako stín… A s blízkostí nezadržitelně roste. Rodina vystavená v galerii. Do not touch! Spíte spolu? Domov, který není domovem, rodina, která není rodinou a společnost, která není společností. Krize v pevnosti Evropa.
Na půdorysu antické tragédie Agamemnón vystavěl Ondřej Novotný precizní vivisekci dědičné viny a osobní i společenské zodpovědnosti. Mezi ostrými dialogy se vynořují stíny těch, které jsme chtěli vytěsnit a kteří nám věští stoleté kurvení duše. Je možné se ještě očistit? Fire!
Hořící zvíře: konec dětství.