Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » O nás » O divadle

O divadle

Divadlo X10 bylo založeno v roce 2013 jako divadlo jasné dramaturgie, jejímž cílem je důsledná reflexe problémů a zkoumání životního pocitu naší doby. Vymezilo se jako divadlo výhradně současné dramatiky a současných kontroverzních, provokativních témat. Hry jsou uváděny v české nebo světové premiéře, kromě repertoárových titulů se X10 věnuje i scénickým čtením. Postupně se Divadlo X10 stále více soustředí na vlastní autorskou tvorbu, která byla ovšem obsažena již v jeho základech.

X10 se díky svébytnému geniu loci Sídliště Solidarita začalo věnovat rovněž site specific projektům, vycházejícím z minulosti a komunikujícím se současností. Na tomto základě X10 rozvíjí komunitní funkci divadla a objevuje kouzlo provázanosti s místním životem. Už v prvním roce své existence X10 založilo festival straš/NICE, který se odehrává nejen v budově, ale zejména v přilehlém parku.

V sezonách 2013/14 a 2014/15 uvedlo X10 celkem 8 repertoárových titulů, 5 site specific, 9 scénických čtení, 1 pohádku. Dále zorganizovalo 3 ročníky festivalu straš/NICE a řadu doprovodných akcí. Díky svým aktivitám a myšlenkovému směřování je X10 divadlem otevřeným, komunikujícím, živým.