Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » O nás » Herci » Balcar Michal

Balcar Michal

michal-balcar

Michal Balcar se narodil roku 1986 v Karlových Varech.

Po maturitě na OA a VOŠ cestovního ruchu absolvoval roku 2014 DAMU, obor herectví činoherního divadla pod vedením J. Šiktancové, L. Hlavici a M. Málkové. Poté začal působit v Praze na volné noze, mimojiné ve Strašnickém divadle, kde ztvárnil roli Hitlera v Enigmě Emmy Goering (rež. E. Zembok), v divadle Rokoko (např. v představení Veterán, Noc bláznů) a na Nové scéně Národního divadla (Podivuhodné cesty Julese Verna, rež. D. Drábek).

Michal Balcar spolupracoval s uměleckými uskupeními Tygr v tísni, BodyVoiceBand a Farma v Jeskyni. V BodyVoiceBandu jste ho mohli vidět v představeních Bubny v noci, Vojna nebo Kdokoliv (vše v režii J. Šiktancové).

První větší herecké zkušenosti před kamerou sbíral ve filmech Revival (rež. A. Nellis) a Red Tails (rež. A. Hemingway), seriálech Kriminálka Anděl a České století (role Š. Pánka). Zatím největší roli mu svěřil režisér Robert Sedláček v seriálu Bohéma. Balcar zde hraje Arnošta Žáka, který je stěžejním vypravěčem celého seriálu. S Robertem Sedláčkem spolupracuje i nadále a proto se mihne také v seriálu Život a doba soudce A.K.

Tento divadelní a filmový herec se také věnuje scénickému čtení a naraci audioknih.
Michal Balcar hraje na kytaru, baskytaru a kontrabas, má profesionální zkušenosti s parkurem a drezurou a mluví anglicky. Jeho koníčky jsou golf, tenis, snowboarding a skateboarding. Jeden čas se živil i jako profesionální řidič.
Mimochodem také má rád modrou barvu a luštění křížovek. Dalšími koníčky jsou zahradka a sledování Hip Hap Hop a AZ kvízu :). A pozor! Michal rozhodně není adventistou sedmého dne. Nějaký jeho jmenovec je na internetu dost aktivním kazatelem. S tím ale nemá Michal naprosto nic společného.

Michal Balcar v inscenacích Divadla X10:
Sibiřská výchova
Haarmann
Enigma Emmy Göring