Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » O nás » Herci » Josefíková Eva

Josefíková Eva

jazyky_3

Narodila se 3.2.1990 v Uherském Hradišti.

Vystudovala gymnázium v Uherském Hradišti. Divadlu se začala věnovat v roce 1999 jako žákyně literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy. V té době byla aktivní členkou divadelního souboru Dohráli jsme. Po vystudování gymnázia byla přijata na katedru činoherního herectví DAMU, kde v současné době dokončuje studium.

Hostovala v Národním a Stavovském divadle, např. v roli Barunky v inscenaci Babička v režii J. A. Pitínského nebo pod režií Michala Dočekala v roli Niny Zarečné v inscenaci Čechovova Racka či ve hře Enron britské autorky Lucy Prebble. Od roku 2011 je členkou divadelní společnosti Tygr v tísni. V sezóně 2013/2015 byla členkou souboru v Městském divadle Kladno.

V současné době je k vidění na několika pražských divadelních scénách Švandovo divadlo - domácí scéna, Divadlo Bez zábradlí, Divadlo V Celetné, Vila Štvanice).

Natočila několik českých filmů (Piko, Čertova nevěsta, Signál, Probudím se včera, Vejška) a má zkušenosti také se zahraničními produkcemi (např. dánský historický seriál 1864, Crossing lines a další.). Za roli Martiny ve filmu Fair play režisérky Andrey Sedláčkové byla nominovaná na Českého lva za nejlepší vedlejší ženský herecký výkon.

Eva Josefíková v inscenacích Divadla X10
Den bez Rusáka