Divadlo X10
Nacházíte se na stránce: Divadlo X10 » O nás » Autoři » Löhle Philipp | To Tam

Löhle Philipp | To Tam

philipp-l_hle

Philip Löhle (* 27.srpna 1978 v Ravensburg ) je německý dramatik a divadelní režisér.

Löhle vyrůstal v Hauenebersteinu , okres Baden-Baden, kde vystudoval střední školu ( Gymnázium Richarda Wagnera 1998), následovala univerzita v Erlangenu (Friedrich-Alexander-University Erlangen), kde studoval historii, divadlo a mediální studia a německou literaturu. Ještě za studií napsal první hry a s krátkými filmy se účastnil StummFilmMusikTage dnů. Po ukončení školy se přestěhoval do Berlína, kde absolvoval několik stáží (reklama, žurnalistika a Program rozvoje) pracoval pro televizi, jako mimo jiné redakční asistent na Universum Film (UFA) v Berlíně. V roce 2006 přijal místo jako asistent režie v divadle v Baden-Badenu. Tam režíroval hru Henniga Mankella Der gewissenlose Mörder Hasse Karlsson berichtet die schreckliche Wahrheit, wie die Frau an der Eisenbahnbrücke zu Tode gekommen ist (Bezohledný vrah Hasse Karlsson ohlásil hroznou pravdu, jak přišla žena ze železničního mostu k smrti). Poté byl na stáži v prestižním londýnském Royal Court Theatre . V sezoně 2008/2009 byl rezidentem berlínského Maxim Gorki Theater .

Jeho první hra KAUF-LAND měla premiéru v roce 2005 v divadle v Erlangenu. Průlom přišel s hrou Called Gospodin, 2007, režie Kristo Šagors v Schauspielhaus Bochum, získal mnoho ocenění.
Die Kaperer oder Reiß nieder das Haus und erbaue ein Schiff (Piráti) měla premiéru v březnu 2008 v Schauspielhaus Vídeň.
Big Mitmache, kousek, ve kterém Löhle komediálním způsobem zpracovává téma RAF v roce 2008 v berlínské Schaubühne.
Lilly Link oder Schwere Zeiten für die Rev… (Lillyin odkaz nebo Těžké časy pro Rev) byl pozván na dílnu ve vídeňském Burgtheater, kde na textu pracoval, část byla uvedena jako scénické čtení. Premiéra se uskutečnila v divadle v Heidelbergu, kde získal Cenu poroty na Heidelberg Stückemarkt
V roce 2010, v berlínském divadle Maxim Gorki byli uvedeni Die Überflüssigen (Přebyteční)
V dílně na divadelní Bonnu jeho Der Wind macht das Fähnchen (Vítr dělá praporek), premiéra v lednu 2012
Nullen und Einsen (Nuly a jedničky) premiéra leden 2013 Staatstheater Mainz.